Wypełnij formularz kontaktowy

Kamerzysta Lublin

Organizujesz wesele w Lublinie? Twój Wielki Dzień zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz kamerzysty? Sprawdź, jak znaleźć osobę, która uwieczni jeden z najważniejszych momentów w Twoim życiu. Dowiedz się także, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego filmowca.

Kamerzysta na wesele w Lublinie — gdzie go szukać?

Dobrego kamerzystę weselnego można znaleźć na wiele różnych sposobów, choć nie jest to proste. Chcesz spotkać osobę tworzącą filmy, które trafiają w Twój gust? Poszukaj go w co najmniej kilku miejscach.

 • Zapytaj o kontakt swoich znajomych. Być może ktoś z nich ma namiary na sprawdzoną osobę, która świadczy dobrej jakości usługi.
 • Wpisz w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, np. „film ślubny Lublin”. Otrzymasz listę kamerzystów, którzy filmują na weselach na Twoim terenie.
 • Sprawdź lokalne grupy na Facebooku. To właśnie tam świeżo upieczeni małżonkowie dzielą się opiniami na temat swoich podwykonawców.
 • Przejrzyj profile na Facebooku, Instagramie i YouTube. Wielu kamerzystów to właśnie tam chwali się efektami swojej pracy.
 • Zerknij do lokalnych gazet. Niektórzy filmowcy zamieszczają w nich swoją reklamę. Choć jest to starodawna metoda promocji, to wciąż całkiem skuteczna.
 • Sprawdź katalogi firm. Są to strony w Internecie, które zrzeszają kontakty do usługodawców z danej branży.
 • Samodzielnie zamieść ogłoszenie. Możesz napisać post na Facebooku, dodać Stories na Instagramie lub wpis na forum. Poinformuj, że poszukujesz kamerzysty na wesele. Być może zauważy je filmowiec, z którym złapiesz nić porozumienia.

Najważniejsza podczas poszukiwania kamerzysty na wesele jest cierpliwość. Niestety bardzo rzadko zdarza się, że pierwsza napotkana osoba będzie tą właściwą. Najprawdopodobniej będziesz musiał/a odbyć kilka rozmów, aby znaleźć swojego wymarzonego filmowca na ślub.

Kamerzysta na wesele w Lublinie — usługi

Szukając kamerzysty na wesele, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na osoby, które oferują szeroki zakres usług. To sprawi, że otrzymasz różnorodne pamiątki z dnia swojego ślubu. Jakie są najpopularniejsze z nich?

 • Teledysk ślubny. Jest to krótkie streszczenie wesela. Łączy ono w sobie najlepsze ujęcia z uroczystości połączone z klimatyczną muzyką.
 • Reportaż ślubny. Jest to historia ślubu widziana okiem kamery. Przedstawia najważniejsze wydarzenia, moment składania przysięgi czy wypowiedzi gości. Jego długość jest zależna od preferencji Państwa Młodych. Zazwyczaj trwa od 15 do 45 minut.
 • Filmowanie dronem. Klasyczna kamera to standard. Swój film ze ślubu możesz wzbogacić o ujęcia wykonane z lotu ptaka. Są one ciekawym urozmaiceniem teledysków i reportaży.
 • Plener w innym dniu. Kamerzysta może się wybrać ze świeżo upieczonymi małżonkami w dowolne miejsce kilka dni po dacie śluby. To pozwoli na stworzenie przepięknych ujęć w spokojnej atmosferze.
 • Dodatkowy operator. Na weselach dużo się dzieje. Często jedno oko kamery to za mało, aby w pełni uchwycić wszystkie wyjątkowe momenty. Dodatkowy operator zadba o różnorodność ujęć.

Kamerzysta Lublin – cena

Na cenę usług filmowca w Lublinie ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim jest to jego doświadczenie oraz wyróżniający styl pracy. Znaczenie ma także wielkość pakietów, jakie wybiera Para Młoda. Reportaż ślub w połączeniu z teledyskiem i plenerem będzie znacznie droższy niż pojedyncza usługa. Wciąż jest to jednak opłacalne, ponieważ im większy pakiet, tym niższa cena pojedynczego materiału pamiątkowego. Ważna jest także ich długość. Film trwający 15 minut wymaga znacznie mniej pracy niż wersja 45-minutowa.

Cena, jaką należy zapłacić kamerzyście, zależy także od jego miejsca zamieszkania. Jeśli przyjeżdża on na wesele z drugiego końca Polski, musi opłacić sobie dojazd oraz nocleg. Koszt ten zostaje przerzucony na zleceniodawcę, stąd też wyższa cena usługi.

Ile kosztują moje filmy?

Fotograf i kamerzysta na wesele w Lublinie – wskazówki

Fotograf to standard na polskich weselach. Coraz więcej Par Młodych decyduje się jednak na zatrudnienie kamerzysty. Dlaczego? Dzięki niemu możliwe jest uchwycenie momentów, których nie jest w stanie oddać fotografia. Jest więc to doskonały sposób na poszerzenie pamiątek weselnych. 

Warto wiedzieć, że fotograf i kamerzysta mogą ze sobą współpracować. I to nawet wtedy, jeśli nie działają w jednej firmie. Razem są w stanie stworzyć spójne materiały w jednym duchu. Z tego względu warto ich skontaktować ze sobą przed Waszym Wielkim Dniem. Dzięki temu będą mogli wspólnie ustalić zakres działania.

Naturalny film ślubny – czym się charakteryzuje?

Obecnie w branży ślubnej dużą popularnością cieszą się naturalne filmy ślubne. Są to reportaże i teledyski z najpiękniejszymi momentami z tego wyjątkowego dnia bez reżyserii. Nie ma tutaj mowy o ustawianych scenariuszach i dublach. Z tego względu warto na swoje wesele zaprosić doświadczonego kamerzystę, który podoła temu zadaniu. Sam filmowiec podczas uroczystości powinien pozostać niemalże niezauważony. Dzięki temu nie będzie rozpraszał gości ani wywoływał sztucznych zachowań swoją obecnością.

Jakie są trendy w filmowaniu wesel?

Poza naturalnymi filmami ślubnymi dużą popularnością cieszą się także artystyczne pamiątki. Wiele Par Młodych wymaga od kamerzysty, aby był on nie tylko rzemieślnikiem. Musi umieć odpowiednio dobrać kadry, wykorzystać finezyjną muzykę czy zastosować oryginalne, ale estetyczne przejścia.

W trendach są także niestandardowe ujęcia. Świetnym przykładem jest wykorzystanie kamery sportowej, która pozwala uchwycić momenty niedostępne dla zwykłego obiektywu. Taki sprzęt można przyczepić, np. do kieliszka i dzięki temu uzyskać zbliżenia na biesiadujące twarze.

Oprócz tego do filmu ślubnego coraz częściej są dodawane humorystyczne wpadki. Zdecydowanie urozmaica to reportaż i przywołuje zabawne wspomnienia. 

Coraz więcej filmowców urozmaica swoje filmy o ujęcia z drona, które pozwalają zobaczyć kościół czy salę z zupełnie innej perspektywy.

Wiele Par Młodych decyduje się na sam teledysk ślubny – bez dłuższego reportażu. W przeciągu paru minut odpowiedni kamerzysta jest w stanie umieścić najważniejsze momenty. Dodatkowo w rytm muzyki, w nietuzinkowy sposób. Taka forma pamiątki jest wygodna do wysłania znajomym czy rodzinie. Można ją również łatwo udostępnić w mediach społecznościowych.

Filmowanie wesela – dlaczego warto?

W życiu najważniejsze są emocje. Niestety nierzadko nie da się ich uchwycić na zdjęciach, dlatego sam fotograf nie wystarczy. Warto więc na swoje wesele zaprosić kamerzystę. Uwieczni on moment przysięgi, śmieszne wpadki i wzruszające chwile. Po latach chętnie wrócisz do nich ze swoim mężem lub żoną. Dlaczego jeszcze?

 • Filmy na weselu tworzy się za pomocą nowoczesnych sprzętów. To pozwala na niestandardowe ujęcia i ciekawe przejścia, które wzbogacą pamiątkę ślubną.
 • Koniec z nudnymi, przydługawymi relacjami. Teraz reportaże i teledyski ślubne są pełne życia, dlatego można je oglądać nawet po kilka razy. I to bez cienia znudzenia!
 • Otrzymujesz kilkanaście godzin weselnej zabawy w krótkiej formie. To zadaniem kamerzysty jest wybór najlepszych momentów. Ty dostajesz pamiątkę, która zachwyca w każdej sekundzie.
 • Film z wesela możesz przesłać swoim gościom. Dzięki temu również oni będą mieli cudowną pamiątkę z tego pięknego dnia.

Najlepszy kamerzysta Lublin i okolice

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „film ślubny Lublin”, otrzymuje się wiele wyników. Niestety najwyżej w Google znajdują się Ci filmowcy, którzy wykupili usługę pozycjonowania. Niekoniecznie muszą być oni jednak najlepsi w swoim fachu. Podobnie działają rankingi, których jest mnóstwo na stronach internetowych. Na topowych pozycjach zazwyczaj znajdują się ci, którzy zapłacili. Czy to oznacza, że ten sposób na poszukiwanie specjalisty na swoje wesele jest bezsensowny? Niekoniecznie! Trzeba jednak wiedzieć, jak go wykorzystać.

Jak najbardziej możesz wpisać w Google „film ślubny Lublin” i znaleźć kamerzystę, z którym poczujesz flow. W tym celu prześledź co najmniej dziesięć pierwszych wyników. Odwiedź strony internetowe filmowców, sprawdź ich social media, portfolio, styl pracy oraz opinie poprzednich klientów. Spróbuj się z nimi skontaktować. Jeśli komunikacja będzie utrudniona jeszcze przed podpisaniem umowy, można przypuszczać, że potem będzie jeszcze gorzej. Znalazłeś/aś kamerzystę, z którym nadajesz na podobnych falach i odpowiada Ci jego oferta? Umów się z nim na spotkanie, aby dograć szczegóły.