Wypełnij formularz kontaktowy

Drink bar na wesele

Drink bar na wesele – poznaj tę atrakcję!

Drink bar jest coraz popularniejszą atrakcją weselną. Sprawdzi się zarówno na przyjęciach w stylu boho, jak i glamour. Stanowi alternatywę dla klasycznych alkoholi na polskim weselu. Rozważ jego wybór w kolejnym sezonie ślubnym. A czym dokładniej jest ta atrakcja?

Drink bar na wesele – co to jest?

Do niedawna na polskich weselach królowała klasyczna wódka oraz wino. Butelki z alkoholem stawiane były bezpośrednio na stole, zgodnie z tradycją. Jednak preferencje gości się zmieniają. W wielu przypadkach ilość spożywanego alkoholu na weselu jest znacznie niższa niż przed laty. Zwłaszcza młode pokolenie, częściej rezygnuje z mocnych trunków na rzecz wina czy koktajli. 

Jak pozytywnie zaskoczyć gości? Weselny drink bar 

To pomysł na zapewnienie gościom dodatkowej atrakcji podczas przyjęcia weselnego. Zamawiając weselny drink bar możesz zatrudnić do tworzenia drinków profesjonalnych barmanów. Firma zajmująca się serwowaniem alkoholu najczęściej zapewnia własne trunki oraz dekoracje, w tym oświetlenie. Całość jest rozkładana jeszcze przed przybyciem gości na salę. 

Jak zorganizować weselny drink bar?

Wiele Młodych Par chce uatrakcyjnić swoje przyjęcie, wybierając drink bar. Pamiętaj, że na wybór usługodawcy warto zdecydować się jeszcze przed sezonem. Z racji rosnącej popularności tego typu atrakcji, barmani często już na wiosnę nie dysponują wolnymi terminami. 

Barman na wesele

Barman na wesele to nie tylko serwis podczas waszego przyjęcia. Imprezę umili także dodatkowy pokaz barmański, do którego zazwyczaj ustawia się kolejka gości. Zaproszone osoby podziwiają zręczne robienie drinków, co stanowi dodatkowe urozmaicenie przyjęcia. Możesz zdecydować się na określone menu dla swoich przyjaciół i rodziny. Wcześniej możesz także wybrać określony zakres usługi i rodzaje alkoholi, co pozwoli ustalić finalną cenę. Coraz popularniejsza jest możliwość zamawiania drinków w wersji bezalkoholowej.

Dodatkowe usługi – barman na wesele a pokazy 

Firma oferująca okolicznościowe usługi barmańskie często umożliwia organizację flair show czy fire show. Usługi te polegają na prezentacji określonego programu rozrywkowego, najczęściej jest to podrzucanie butelek z użyciem ognia. Barman na wesele może także prowadzić zabawy dla gości. 

Drink bar na specjalnym stole

Możesz wybrać także umieszczenie drink baru na osobnym stole. Dzięki niemu goście będą mieli dostęp do szerszej gamy alkoholi, w tym whiskey, tequili czy likierów. To urozmaicenie standardowej oferty, gdy wprowadzisz różne gatunki alkoholu, dajesz gościom większy wybór. Na stole oprócz alkoholu możesz ustawić specjalne szkła i dodatki do drinków. Aby goście wiedzieli jak stworzyć wymarzony koktajl, możesz ustawić obok plakat z opisem każdego z nich. Taka forma drink baru pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zatrudnienie barmana na wesele wiąże się z większymi kosztami, niż sam zakup alkoholi i dodatków.

Drink bar na wesele – czy warto?

Drink bar na imprezę, jaką jest wesele, ma dużo zalet. Jednak pojawiają się również wady, które należy rozważyć podczas planowania uroczystości

Wady drink baru

Drink bar czy barman na wesele to dodatkowe usługi. Z racji, że nie są one świadczone przez obsługę lokalu, wymagają najczęściej wynajęcia zewnętrznych osób. To kolejny wydatek, który musisz wliczyć w koszty organizacji przyjęcia. Firma organizująca pokazy barmańskie często nalicza dodatkowe opłaty za prowadzenie konkursów przez swoich pracowników. 

Kolejną wadą drink baru jest jego rozmiar. Weselny drink bar może zajmować sporo miejsca, szczególnie, gdy metraż sali jest ograniczony. 

Zalety drink baru

Zalet drink baru jest zdecydowanie więcej, niż wad. To przede wszystkim dodatkowa atrakcja na imprezę, która zawsze się sprawdza. Nawet, gdy zaproszone osoby nie spożywają alkoholu, z pewnością zainteresuje je choćby pokaz umiejętności. Zatrudnieni przez ciebie profesjonaliści będą serwować kolorowe drinki według życzeń gości. To również okazja do integracji zaproszonych osób. Na polskim weselu nie każdy pije wódkę. Zagwarantowanie gościom alternatywy z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem.

Mobilny drink bar – Prosecco van

Prosecco van to jeden z najmodniejszych pomysłów ostatnich sezonów. Van przerobiony na mobilny drink bar pozwala na serwowanie musującego wina podczas uroczystości. Wbrew pozorom samochód nie ma dużych rozmiarów. Z tej przyczyny sprawdzi się w mniejszych wnętrzach czy podczas imprez plenerowych. To również ozdoba na imprezę. 

Usługi prosecco vana to alternatywa dla mocniejszych alkoholi podczas przyjęcia. Dla gości to dodatkowa rozrywka, a dla ciebie istotny element wystroju sali. Można rozszerzyć ofertę o tworzenie drinków na bazie wina, co jeszcze bardziej uatrakcyjni weselną zabawę. 

Koktajle na weselu – jakie są najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych koktajli serwowanych na weselu należy wymienić: 

Aperol Spritz

Kultowy włoski koktajl z użyciem charakterystycznego likieru o pomarańczowym kolorze. Orzeźwiające połączenie sprawdzi się podczas każdego przyjęcia. 

Piña colada

Ananasowo-kokosowe połączenie przywołuje na myśl wakacje. Bazą jest najczęściej rum oraz mleko kokosowe. Słodki, będzie stanowi odmianę dla większości kwaśnych koktajli. 

Cuba libre 

Koktajl alkoholowy na bazie rumu. Wykorzystuje się go niego colę oraz limonkę. Prosty, aczkolwiek bardzo smaczny, nie wymaga sprowadzania dodatkowych składników, gdyż można wykorzystać napoje dostępne na weselu. 

Margarita

Jeden z najpopularniejszych koktajli. Jego składnikiem podstawowym jest tequila. Charakterystyczny limonkowy smak sprawia, że jest bardzo orzeźwiający. To uniwersalny drink, który będzie smakował większości osób. 

Drink bar – cena

Barman na wesele czy prosecco bar to dodatkowe usługi, które zwiększają koszt organizacji twojego wesela. W Polsce ceny znacząco się różnią i zależą głównie od miasta i regionu. Możesz zdecydować się na tańszą alternatywę i samodzielnie zorganizować bar w formie stołu dla swoich gości. Warto zaaranżować go zgodnie z estetyką wesela, aby stanowił dodatkowy element wystroju. Wszystko zależy od tego jaki budżet chcesz przeznaczyć na wesele. Ważne jest również, jakie preferencje masz Ty i Twoi goście. 🙂