Wypełnij formularz kontaktowy

Szyb Bończyk Mysłowice – wesele Roksany i Klaudiusza

Szyb Bończyk w Mysłowicach to nieoczywiste miejsce, w którym Roksana i Klaudiusz zdecydowali się zorganizować swoje wesele. Chyba każdy był pod wrażeniem klimatycznego miejsca, które dodatkowo stanowi piękne tło dla filmów i fotografii. Bez wątpienia Szyb Bończyk to miejsce wyjątkowe, a Para Młoda zdecydowała się bawić się tu w dniu swojego wesela. Poza samymi wspomnieniami, udało mi się stworzyć pamiątkę, do której z pewnością będą wracać, aby przenieść się w czasie do tego ważnego dnia.

Ślub w Kościele św. Józefa w Zabrzu

Już od momentu przygotowań, w których także towarzyszyła kamera, widać było, że Para Młoda darzy się wielkim uczuciem. Co nie mniej ważne nie opuszczało ich poczucie humoru, dzięki czemu na filmie udało się uchwycić wiele niezapomnianych i wyjątkowych momentów

Ceremonia zaślubin odbyła się w niebanalnym miejscu, mianowicie w kościele św. Józefa w Zabrzu. Ten modernistyczny gmach sąsiaduje ze stadionem Arena Zabrze. Czerwona cegła, z której wybudowana jest modernistyczna świątynia doskonale pasuje do miejsca, jakie Para Młoda wybrała na wesele.

Z pozoru surowe, a przede wszystkim monumentalne i majestatyczne wnętrze było doskonałym tłem do pięknej ceremonii, której towarzyszyły ogromne emocje i momenty prawdziwego wzruszenia. Nikt nie wydawał się przytłoczony formalnością wydarzenia, a wspaniałe wnętrze świątyni grało z podniosłością momentu składania sobie przysięgi.

Klasyk do ślubu – czyli retro auto na wesele

Roksana i Klaudiusz nie zapomnieli o pięknych detalach. Do Szybu Bończyk – budynku dawnej transformatorowni mieszczącej się w Mysłowicach, pojechali pięknym retro samochodemMercedesem 350 SLC w kolorze głębokiego bordo. W rolę kierowcy wcielił się Pan Młody. Klasyk motoryzacji, na który zdecydowała się Para Młoda z pewnością sprzyjał powstaniu pięknych ujęć, które nawet po latach przywołają miłe wspomnienia w sercach Młodej Pary. 

Wybór wyjątkowego miejsca zarówno na ślub jak i na zorganizowanie przyjęcia weselnego to podstawa przygotowań. Jednak para dodatkowo pamiętała o wysmakowanych detalach pozostających w wybranym przez nich klimacie. Poza efektownym mercedesem rzucał się w oczy wyjątkowy zegarek Pana Młodego. Stylizacje zarówno Roksany jak i Klaudiusza były perfekcyjnie dopracowane i świetnie prezentowały się na filmie. Nie mniej ważne jest miejsce, w którym wesele odbyło się – Szyb Bończyk był idealnym wyborem.

Przywitanie chlebem i solą – Szyb Bończyk Mysłowice

Do celu na granicy trzech miast goście weselni i Para Młoda dotarli zaraz po zaślubinach. Szyb Bończyk mieści się w Mysłowicach w odrestaurowanych budynkach dawnej Kopalni Mysłowice. Nie jest to miejsce o wyglądzie typowego domu weselnego. Niemniej zarówno Para Młoda jak i właściciele mają szacunek do tradycji. Z tego względu wesele w Szybie Bończyk rozpoczęło się od tradycyjnego przywitania chlebem i solą. Wybór związanego z górniczą historią Śląska miejsca poruszył serca gości. Całość oprawy sprzyjały wzruszeniom i podniosłości chwili.

Pierwszy taniec na weselu w Szybie Bończyk

Kolejnym ważnym momentem na weselu jest pierwszy taniec Młodej Pary. W przypadku przyjęcia weselnego Roksany i Klaudiusza klimat tworzyły wnętrza sali Szyb Bończyk i zespół muzyczny, który dbał o dobrą zabawę. Pierwszemu tańcowi młodych towarzyszyły też efektowne oświetlenie i efekt wprost filmowy – ciężki dym.

Taka aranżacja pierwszego tańca robi wrażenie i staje się prawdziwym widowiskiem dla gości weselnych. Dym pomaga także Parze Młodej zredukować stres, przez który mogą pomylić kroki. Dzięki odpowiedniej aranżacji Roksana i Klaudiusz mogli w tym ważnym momencie skupić się na sobie i swoim szczęściu. Sala koncertowa podziemna Szybu Bończyk jest idealnym miejscem do zabaw weselnych. O tym jak wygląda wesele w tym miejscu można przekonać się na materiale wideo.

Wesele w stylu industrialnym – Szyb Bończyk

Przestrzenie postindustrialne mają niepowtarzalny charakter. Łączą w sobie historię i nowoczesność. Czerwona cegła, duże okna, beton i metalowe dodatki tylko z pozoru wydają się chłodne. Umiejętne ich połączenie może stworzyć niepowtarzalny klimat – stylowy i ponadczasowy. Nie dziwi więc, że styl loftowy i styl industrialny jako stylistyka w aranżacji wnętrz mieszkalnych oraz wnętrz takich jak restauracje, czy kompleksy bankietowo-konferencyjne, nie tracą na popularności. Są doskonałą oprawą dla różnego rodzaju uroczystości.

Szyb Bończyk mieści się w budynku dawnej transformatorowni Kopalni Mysłowice. Jest to wręcz miejsce idealne do organizacji wesela właśnie w takim stylu. Jako odrestaurowany kompleks poprzemysłowy doskonale wpasowuje się w industrialną stylistykę. Dzięki wizji i odwadze nowych inwestorów Szyb Bończyk z górniczej ruiny przeobraził się w prawdziwą perłę gastronomii, której wyjątkowa architektura podkreśla klimat miejsca. W efekcie otrzymujemy miejsce idealne na organizację wesel, ale też innych uroczystości. 

Śląskie wesele – czym się charakteryzuje?

Chyba żaden inny z regionów Polski nie ma tak silnie ugruntowanej tradycji jak Górny Śląsk. Świadczą o tym zarówno śląska kuchnia i ogromne ilości pysznego jedzenia jak i wciąż żywa gwara, którą można usłyszeć nawet w osiedlowym sklepie. Para Młoda wybrała nietypowe i niepowtarzalne miejsce na swoje przyjęcie weselne, gdzie śląska tradycja pozostaje wciąż żywa.

Wiele młodych par pomimo nowoczesnej oprawy, wzbogaca uroczystość weselną o elementy zaczerpnięte z tradycji. Na weselach pojawia się śląski kołocz, a niektórzy kultywują Polterabend, czyli przedweselną zabawę z tłuczeniem szkła. W przypadku Roksany i Klaudiusza bez wątpienia szacunkiem do tradycji był wybór miejsca kojarzącego się ze Śląskiem. Szyb Bończyk to miejsce, które pokazuje, że śląska tradycja zmienia się, ale nie umiera.

Szyb Bończyk – jak łączyć tradycję z nowoczesnością

Szyb Bończyk to miejsce z historią. Dlatego tak ważne są tu śląskie tradycje, które w naturalny sposób przenikają się tu z nowoczesnością. Gości weselnych mogą witać dzieci w tradycyjnych śląskich strojach. Tradycja dostępna jest także w strefie muzycznej, którą mogą reprezentować orkiestra górnicza oraz inni śląscy artyści. To także wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Górnego Śląska. Kuchnia oferowana w Szybie Bończyk łączy najlepiej rozumianą tradycję z nowoczesnością i doskonałym smakiem. Doskonała obsługa kelnerska i pyszne jedzenie to połączenie doskonałe.

Nietypowe miejsca na wesele – Szyb Bończyk

Na mapie Śląska i Małopolski istnieje wiele wyjątkowych miejsc, które Młode Pary biorą pod uwagę organizując wesele. Wspaniałe wesele to pięknie wystrojone wnętrze i wyjątkowe miejsce, które zapewnia także dodatkowe atrakcje. Miejsc, które pomogą zorganizować dzień wesela niczym ze snu nie brakuje. Warto wymienić Browar Obywatelski w Tychach, Kompleks Paczółtowice czy utrzymany w eleganckim stylu Dworek New Restaurant w Bielsku Białej.

Są to wyjątkowe miejsca dla Par Młodych i ich gości. Niemniej, Szyb Bończyk wyróżnia na ich tle nie tylko niebanalny styl, ale również atmosfera, wspaniałe wnętrza i przepyszne jedzenie. To piękne miejsce, w którym śląska tradycja ukazana jest w nowoczesny sposób. Warto podkreślić, że Para Młoda mogła tu liczyć na pomoc obsługi, która czuwała nad przebiegiem samej imprezy. 

Profesjonalizm Szybu Bończyk robi wrażenie, z tego względu to doskonałe miejsce dla osób pragnących przeżyć niezapomniane chwile. Piękne wnętrza jakie oferuje wesele w Szybie Bończyk to także prawdziwa gratka dla filmowców i fotografów. W takiej scenerii wszystkie ujęcia wychodzą wyjątkowo, co doskonale widać na materiale z wesela Roksany i Klaudiusza.

Klatki z filmu