Wypełnij formularz kontaktowy

Biały Dom Rybnik – wesele Oli i Przemka

Biały Dom Rybnik to wymarzone miejsce do celebrowania zaślubin i udziału w całonocnej zabawie weselnej. Moją główną rolą jest uchwycenie wzruszenia i radości, które towarzyszą parze młodej podczas najważniejszego dnia w ich życiu. Niedawno miałem okazję stworzyć reportaż ślubny Oli i Przemka. 

Dwójka młodych ludzi, którzy swoją wspólną podróż przez życie zdecydowali się rozpocząć od złożenia przysięgi małżeńskiej. Ślub odbył się w Kościele pw. Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach. Po pełnej emocji ceremonii goście przenieśli się do Białego Domu – hotelu i restauracji położonych w okolicy malowniczego Jeziora Rybnickiego. Obserwowałem tam emocje i uwieczniłem najpiękniejsze chwile, do których para młoda i goście będą mogli wrócić w dowolnym momencie.

Ślub kościelny w Gliwicach – Kościół pw. Matki Boskiej Kochawińskiej

Ten dzień rozpoczął się w Kościele pw. Matki Boskiej Kochawińskiej – jezuickim sanktuarium w Gliwicach, które składa się z dwóch poziomów mogących pomieścić łącznie około 1900 osób. Świątynia architektonicznie nawiązuje do stylu barokowego w zupełnie nowej odsłonie. Połączenie tradycji z nowoczesnością nadaje temu miejscu niepowtarzalny charakter, czyniąc je częstym wyborem młodych par na okoliczność zawarcia związku małżeńskiego. Ujęcia jakie wykonałem w tej przestrzeni oddają wrażenie panujących tam harmonii i spokoju.

Wesele w stylu klasycznym – Biały Dom Rybnik

Organizacja klasycznego przyjęcia weselnego w ekskluzywnej odsłonie była możliwa dzięki zaaranżowaniu wnętrz w Białym Domu zgodnie z wizją nowożeńców. Piękny wystrój, wyśmienita kuchnia i eleganckie pokoje podbiły serca gości. Obiekt oferuje zmodernizowaną przestrzeń hotelową, a dzięki przeprowadzeniu kompleksowego remontu dotychczasowej sali zyskał klasyczny sznyt, który przełożył się na pozytywny odbiór gości weselnych. Pierwszy taniec w tym miejscu prezentował się naprawdę zjawiskowo, a całe przyjęcie odbyło się w zgodzie tradycją i dbałością o komfort gości w każdym wieku.

Przestronna sala weselna – Biały Dom Rybnik

Hotel Biały Dom Rybnik oddaje gościom do użytku salę weselną mogącą pomieścić do 170 osób, a także pokój zabaw, w którym dzieci, w zupełnie nieskrępowany sposób, cieszyły się swoją obecnością. Właściciele obiektu poczynili sporą inwestycję rozbudowy, która wpłynęła na ogólną powierzchnię obiektu. Nowa sala weselna jest jasna, przestronna i daje wrażenie lekkości. Doskonale prezentuje się uwieczniona w formie video. Podłogi zostały wyłożone wykładziną, która sprawiła, że całonocne wesele było czystą przyjemnością, nawet wówczas, gdy zmęczone nogi gości występowały na parkiet boso.

Hotel Biały Dom Rybnik – klasyczne pokoje do dyspozycji gości

Wieczorem goście mogli skorzystać z noclegu w hotelu Biały Dom. Wyposażenie, jakim dysponuje obiekt przeniosło uczestników przyjęcia do przyjemnych przestrzeni z odrobiną luksusu. Klasycznie urządzone pokoje hotelu Biały Dom wyposażone są w drewniane meble i wygodne łóżka, a wszystko to oświetlone miękkim, łagodnym światłem. Sam hotel znajduje się w cichej okolicy, a do dyspozycji gości pozostaje miła obsługa. Całokształt, czyli piękna sala serwująca specjały kuchni europejskiej, w połączeniu z zapleczem noclegowym, które oferuje eleganckie pokoje sprawił, że goście bawili się doskonale, co udało mi się uwiecznić reportażu ślubnym.

Kwiaty na wesele – konfetti z płatkami

Oprawa wizualna imprezy miała mniejsze znaczenie niż samo miejsce realizacji. Organizację przyjęcia weselnego nie bez przyczyny zwykle rozpoczyna się od planowania kolorystyki. Podczas wesela Oli i Przemka wszystko zagrało idealnie. Wizję nowożeńców dotyczącą klasycznego przyjęcia dopełniły kwiaty i konfetti z kwiatowych płatków utrzymane w jasnej kolorystyce. Szata florystyczna wesela była spójna i doskonale skomponowana z całą stylistyką, w której utrzymana była restauracja, hotel i kościół.

Fotobudka na wesele – Biały Dom Rybnik

Młoda Para zadbała o to, by goście weselni czuli się komfortowo i doskonale się bawili. Elementem coraz częściej występującym na przyjęciach weselnych, którego i tym razem nie zabrakło, jest fotobudka. Była to atrakcja, która pozwoliła gościom na krótki moment odetchnąć od tańca, a przy okazji zdobyć unikatowe pamiątki z uroczystości. Obecność fotobudki miała niespodziewanie pozytywny odbiór wśród gości, zwłaszcza wówczas, gdy udało się im już poczuć swobodnie. Urządzenie było nieustannie w użytku, w efekcie czego fotorelacja z wesela jest zróżnicowana i zabawna.

Bańki mydlane na wesele

Po wyjściu pary młodej z kościoła przestrzeń wypełniła się bańkami mydlanymi. Atmosfera otoczenia natychmiast uległa zmianie. Powaga i wzruszenie, które były częścią minionej ceremonii, ustąpiły miejsca rozluźnieniu i radości. Twarze nowożeńców rozpromieniły uśmiechy świadczące o tym, że stres już nieco zelżał. Scena jak z bajki – szczęście i miłość, które można było wyczuć w powietrzu, w towarzystwie wszechobecnych baniek mydlanych, to emocje prawdziwie warte filmowanie.

Krojenie tortu weselnego – skąd ta tradycja?

Zwieńczeniem oficjalnej części przyjęcia było sztandarowe krojenie tortu. Zgodnie z tradycją państwo młodzi powinni ukroić pierwszy kawałek tortu razem i nawzajem się nim nakarmić. Wspólne wykonanie tej czynności ma być gwarancją szczęśliwego i słodkiego życia. Dla jednych przesąd, dla innych nieodłączny element weselnego świętowanie – wspólne krojenie tortu z pewnością należy do uroczych i romantycznych zwyczajów. Nowożeńcy oddali się tej tradycji z pieczołowitością i prawdziwym zaangażowaniem.

Podziękowania dla rodziców – Biały Dom Rybnik

Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia weselnego są podziękowania składane przez parę młodą rodzicom. Podziękowania są bardzo ważnym elementem wesela. Wyrażenie wdzięczności w obecności gości jest emocjonującą chwilą. Młodzi dziękują swoim rodzicom za okazaną troskę, wychowanie i doprowadzenie ich do tego szczególnego momentu, w którym się znaleźli. Okoliczności tej towarzyszy zwykle wręczenie rodzicom prezentów. Na weselu Oli i Przemka nie mogło być inaczej. Chwilę złożenia podziękowań uwieczniłem w video-reportażu z ich wesela. To jest jedna z tych scen, do których w przyszłości zawsze wraca się z rozrzewnieniem.

Test zgodności – zabawy weselne

Nie byłoby prawdziwego wesela bez weselnych zabaw. W Polskiej tradycji występuje kilka klasycznych sposobów na zabawianie gości. Zgodnie z zasadami panującymi na przyjęciach weselnych od wieków, zabawy powinny rozpocząć się od oczepin, czyli przejścia Panny Młodej w stan zamężny. Tradycyjnie zabawy rozpoczyna się po wybraniu nowej pary młodej – kobiety, która pierwsza złapie welon, i mężczyzny, do którego trafi muszka pana młodego. Po dokonaniu tego obrzędu, zaprasza się resztę gości do wzięcia udziału w kolejnych zabawach. 

Do najpopularniejszych można zaliczyć:

pociąg – zwykle organizowany jeszcze przed samymi oczepinami, polega na zebraniu jak największej liczby gości do uformowania na parkiecie pociągu, który porusza się w rytm popularnej polskiej piosenki,

test zgodności podczas którego nowożeńcy odpowiadają na pytania wskazując na odpowiedzi, których wzajemnie nie widzą,

taniec z balonami – wygrywa para, która najdłużej utrzyma balona w tańcu pomiędzy określonymi częściami ciała, np. pomiędzy głowami.

Istnieje oczywiście wiele innych zabaw weselnych. Najważniejsze aby rodzaj zabawy dopasować do Was – w końcu to Wy będziecie razem z gośćmi brać w nich udział. 😉

Klatki z filmu