Wypełnij formularz kontaktowy

Stara Szwajcaria, Gliwice – ślub w plenerze Magdy i Mateusza

Wesele odbyło się w wyjątkowej restauracji, która znajduje się w Gliwicach. Pyszna kuchnia, kameralny hotel na terenie obiektu – to charakteryzuje to miejsce. Jednym z jej największych atutów jest lokalizacja w malowniczym Parku Szwajcaria. To idealne miejsce na organizację ślubu plenerowego. Taka uroczystość na powietrzu to okazja do wykonania naprawdę pięknego i wyjątkowego filmu ślubnego. A to zasługa w głównej mierze naturalnego światła dziennego. Oprócz sali na organizację przyjęcia weselnego, mamy piękny parkowy krajobraz w tle. Czego chcieć więcej? 

Ślub cywilny w plenerze – Park Szwajcaria

Na terenie obiektu można zorganizować ślub cywilny w plenerze. Para Młoda na zdecydowała się właśnie na tę opcję. Sezon letni sprzyja uroczystościom na powietrzu, które w obiektywie kamery prezentują się niezwykle romantycznie. Tego typu rozwiązanie, jak ślub w plenerze, z roku na rok zyskuje na popularności. To również doskonały wybór dla wszystkich, których marzeniem jest uroczystość w klimacie boho. Dobór odpowiednich ozdób i kwiatów nada ceremonii indywidualny, ale uroczysty charakter.

W to wrześniowe popołudnie, na terenie obiektu Park Szwajcaria ustawiono łuk weselny, który został ozdobiony piękną makramą. Dekoracje uzupełniono o wysoką suszoną trawę. Dominowała biel i zieleń. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na celebrowanie tego wyjątkowego momentu bez żadnych przeszkód. 🙂

Wesele w stylu boho w Gliwicach

Styl boho w ostatnich latach opanował rynek modowy, wnętrzarski, ale także weselny. Łączenie ze sobą różnych elementów w poszukiwaniu nowego, zaskakującego efektu to właśnie styl boho. 

Charakteryzują go nietypowe wzory i kolory połączone z delikatnością wykonania. Popularne dodatki w estetyce boho to makramy czy łapacze snów, najlepiej stworzone samodzielnie. Długie, zwiewne sukienki, nawiązanie w dekoracjach do natury, „artystyczny nieład”. To wszystko charakteryzuje ten styl.

Lokalizacja oraz wystrój tej sali pasują perfekcyjnie do organizacji wesela w stylu boho. Bliskość z naturą na pewno pomoże w dobraniu odpowiednich dekoracji. Nie będziecie musieli aż tyle się napracować, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Nie znajdziecie drugiego takiego miejsca w Gliwicach. 🙂

Wesele w stylu rustykalnym

A może wesele w stylu rustykalnym? Jest on zbliżony do stylu boho, ponieważ też nawiązuje do natury. Jednak tutaj stawia się głównie na skojarzenia ze wsią. Na stołach dominują polne kwiaty, alkohole często podawane są w drewnianych skrzynkach. Świeże owoce prosto z sadu jako dekoracja? Nic nie stoi na przeszkodzie! Ponadto można użyć sznurków czy koronek na obrusach, pozawijać lampiony ze świeczkami w jutę. Rozmowa z Dziadkami może przynieść dużo inspiracji. 🙂

Jeżeli marzycie o takim weselu, musicie wybraną salę odpowiednio zaaranżować. Oczywiście najlepiej sprawdzi się miejsce, gdzie dominuje drewno. Również bliskie położenie stawu lub jeziora jest mile widziane.

Kameralne wesele – Restauracja Stara Szwajcaria Gliwice

Kameralne wesela to coraz częściej wybierana alternatywa dla dużych wesel po kilkaset gości. Nie każda Para Młoda decyduje się na dużą ilość osób. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim macie wtedy okazję porozmawiać z każdym gościem. Dodatkowo wystarczy mały hotel blisko sali, aby przenocować wszystkich gości. Takie wesele jest również łatwiejsze w organizacji. Jednak nie wszystkie śląskie sale weselne dają taką możliwość.

Sala posiada trzy sale bankietowe. Wszystkie łącznie są w stanie pomieścić aż 400 osób. Jeśli jednak planujesz kameralne przyjęcie weselne, to wybór jednej z sal bankietowych będzie w zupełności wystarczający. Warto jeszcze przed wyborem sali w Gliwicach zastanowić się jak duże wesele chcecie zorganizować. W zależności od ilości osób i wybranego stylu najszybciej znajdziecie odpowiednie miejsce dla siebie.

Pierwszy taniec na weselu  

Pierwszy taniec to jeden ze stałych elementów wesela, który budzi emocje w Parze Młodej. Również goście czekają na tę chwilę. To też symboliczne rozpoczęcie związku małżeńskiego oraz sygnał rozpoczęcia zabawy weselnej. 

Dla Pary Młodej jest to zwykle dość stresujący moment i nic dziwnego – oczy wszystkich gości, skierowane są wtedy właśnie na nich. Wiele par uczęszcza na profesjonalną naukę tańca, aby jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia. Najczęściej wybierane tańce na pierwszy taniec to walc angielski, walc wiedeński, ale dla bardziej wprawionych – rumba. Niektóre pary decydują się nawet na taniec nowoczesny. 

To o czym trzeba pamiętać, to dostosowanie tańca do kreacji Panny Młodej. Pierwszy taniec to jeden z tych momentów, kiedy na filmie z wesela na pierwszym planie będzie właśnie Panna Młoda oraz jej suknia. Długa, delikatna suknia w stylu boho będzie się pięknie prezentować na filmie z wesela. Aby Wasz taniec był bardziej widowiskowy, możecie postawić na dodatki takie jak ciężki dym. Wygląda on bardzo efektownie.

Niespodzianka dla Pana Młodego

Niespodzianka dla Pana Młodego to zyskująca na popularności atrakcja weselna, która nada mu nieco dynamiki oraz humoru. W ostatnim czasie najczęściej stawia się na występ Panny Młodej w postaci wymyślonego wcześniej tańca. Taki taniec, solo lub w grupie najbliższych przyjaciółek, będzie niespodzianką, która przypadnie do gustu nie tylko Panu Młodemu, ale też wszystkim zgromadzonym gościom. W tym wypadku Pan Młody był bardzo zaskoczony. 🙂

Występy oraz zabawy wprowadzają podczas wesela nadają mu indywidualny charakter oraz wywołują uśmiech i przyjemne wspomnienia. W końcu wesele to czas radości i dobrej zabawy, dlatego warto takie szczęśliwe momenty uchwycić na filmie.

Klatki z filmu