Wypełnij formularz kontaktowy

Konfetti jako niespodzianka na weselu. Para młoda całuje się po wybuchu konfetti.

Niespodzianka na weselu

Niespodzianka na weselu to często praktykowany zwyczaj. Decyduje się na niego coraz więcej Par Młodych, a także gości weselnych. Zarówno nowożeńcy, jak i goście Pary Młodej mogą przygotować niezapomniane atrakcje.

Filmując wesela wielokrotnie miałem okazję uczestniczyć w takich niespodziankach, a najciekawsze z nich opisałem poniżej. Być może będą one inspiracją dla osób, które szukają pomysłów na niepowtarzalne niespodzianki od rodziców czy przyjaciół. 

Niespodzianka na weselu – wskazówki

Wybierając niespodziankę na wesele trzeba przede wszystkim zastanowić się, co mogłoby sprawić radość obdarowanym. Pomysłów na taki prezent jest naprawdę wiele i ogranicza je właściwie tylko wyobraźnia. 

Podczas wyboru konkretnej niespodzianki pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim charakter samego przyjęcia. Ważne są także relacje, jakie łączą nas z Parą Młodą. Warto zastanowić się, co lubią Nowożeńcy, gdyż może to znacznie ułatwić podejmowanie decyzji. Niespodzianka na weselu może być również pewną formą podziękowania np. za bycie świadkiem.

Planując atrakcję trzeba wcześniej dokładnie rozeznać się w planie całego wesela. Niespodzianka nie powinna kolidować z innymi zaplanowanymi na ten wieczór wydarzeniami. Dzięki temu wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Nie zapomnij poinformować o tym także fotografa i kamerzystę. Usługodawcy mają czas na to, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu z wyprzedzeniem i wszystko udokumentować.

Taniec niespodzianka na weselu

Jedną z najpopularniejszych niespodzianek przygotowywanych przez Parę Młodą dla siebie nawzajem jest taniec. Przygotowany wcześniej układ z pewnością zachwyci nie tylko ukochaną osobę, ale i pozostałych gości. 

Dla Pana Młodego

Panna Młoda, która decyduje się na taką niespodziankę dla świeżo upieczonego małżonka może zaplanować układ razem z kilkoma osobami z najbliższego otoczenia. Podczas tańca mogą jej towarzyszyć przyjaciele, siostra lub Panie ze strony męża. To sprawi, że taki taniec będzie jeszcze większą niespodzianką. Jako oprawę muzyczną warto wybrać ulubiona piosenkę Pana Młodego. Wesele z taką atrakcją na pewno będzie niezapomniane. 🙂 Kilka lat temu miałem okazję nakręcić właśnie taką niespodziankę, która zdobyła na YouTube ponad 800 000 wyświetleń.

Dla Pani Młodej

Pan Młody sam lub z osobami ze swojego najbliższego otoczenia może zdecydować się na przygotowanie tańca dla ukochanej.

Taka niespodzianka na wesele z pewnością będzie ogromnym zaskoczeniem. Na taki prezent zdecydowało się kilku Panów Młodych na weselach, które filmowałem. Widok tańczącego ukochanego zachwyca nie tylko Pannę Młodą, ale i pozostałych gości, którzy przybyli na wesele. Wybierając taką atrakcję warto zaplanować niezbyt skomplikowany układ, którego zatańczenie nie będzie sprawiało problemu. Chyba, że jest się profesjonalnym tancerzem. 😉

Niespodzianka dla Pary Młodej od rodziców – pomysły

Na przygotowanie niespodzianki dla Nowożeńców mogą zdecydować się także ich rodzice. Ciekawym pomysłem może być przygotowanie wraz z obsługą sali pokazu fajerwerków. Dzięki niemu Para Młoda z pewnością poczuje się jeszcze bardziej wyjątkowo i wspaniale.

Innym ciekawym pomysłem na niespodziankę dla dzieci z okazji ich ślubu jest wynajęcie barmana, który będzie serwował na weselu pyszne drinki. Wcześniej trzeba jednak dokładnie zorientować się, czy Nowożeńcy sami nie pomyśleli o takiej atrakcji dla gości.

Niespodzianka na weselu dla Pary Młodej od gości

Niespodziankę dla Pary Młodej na wesele mogą przygotować również wszyscy goście. Jednym z najczęściej wybieranych pomysłów jest obrzucanie Nowożeńców wychodzących z kościoła konfetti z płatków róż. 

Wystarczy zaopatrzyć się w tuby z konfetti, które można umieścić przed kościołem. Każdy z gości będzie mógł wziąć je do ręki po ceremonii. Jest to doskonały pomysł na atrakcję, która z pewnością zachwyci Parę Młodą i dodatkowo będzie świetnie prezentowała się na zdjęciach i filmie.

Innym pomysłem na oryginalną niespodziankę na wesele jest film nagrany przez gości z życzeniami dla Nowożeńców. Takie zabawne nagranie będzie nie tylko świetną niespodzianką, ale i wyjątkową pamiątką na przyszłość. Szczere życzenia od bliskich osób z pewnością sprawią Młodej Parze wiele radości i wzruszeń.

Niespodzianka dla brata na wesele

W dniu ślubu brata warto pomyśleć o przygotowaniu dla niego wyjątkowej niespodzianki. Świetnym pomysłem jest wynajęcie w tym dniu wymarzonego samochodu, którym wraz z ukochaną pojedzie do ślubu. 

Świetną propozycją jest także zamówienie występu ulubionej kapeli na wesele. Taki prezent zachwyci nie tylko Pana Młodego, ale i wszystkich gości weselnych. 

Niespodzianka dla siostry na wesele

Wesele siostry to bardzo ważne wydarzenie w życiu rodzeństwa. Warto pomyśleć więc o zaplanowaniu niespodzianki dla Pary Młodej, która dodatkowo uświetni ten dzień. Ogrom wzruszeń z pewnością wywoła pokaz zdjęć z dzieciństwa. Będzie to doskonała okazja do wspólnych wspomnień. 

Dla siostry można zaplanować także atrakcję, jaką są lampiony. Są one świetną alternatywą dla pokazu fajerwerków. Lampiony puszczane w powietrze pięknie rozświetlą niebo i sprawią, że przyjęcie weselne nabierze jeszcze bardziej romantycznego charakteru. Lampiony wyglądają także fantastycznie na zdjęciach. Oczywiście przed zdecydowaniem się na taki prezent na wesele warto sprawdzić, czy w danym miejscu można puszczać lampiony.

Czym zaskoczyć gości weselnych?

Para Młoda powinna pomyśleć o tym, jak zaskoczyć swoich gości weselnych. Najczęściej wybieraną formą podziękowania za przybycie na uroczystość i przyjęcie jest podarowanie niewielkich upominków w postaci spersonalizowanych magnesów, słoiczków z miodem bądź konfiturami lub niewielkich sukulentów. 

Nowożeńcy mogą przygotować dla gości pokaz zdjęć nie tylko z dzieciństwa, ale i z wyjazdów oraz różnego rodzaju uroczystości. Będzie to szczególna niespodzianka zwłaszcza dla najbliższych przyjaciół. Coraz popularniejsze staje się również pokaz fajerwerków. Jednak nie w każdym miejscu jest możliwość realizacji takiej atrakcji.

Para Młoda, które chce zaskoczyć gości może pomyśleć o niespodziance, jaką jest fotobudka. Można w niej wykonać wiele zabawnych zdjęć, które będą dodatkowa pamiątką z uroczystości. Z robionych w niej zdjęć można przygotować także pamiątkowy album.

Niespodzianka dla Pary Młodej – czy warto?

Niespodzianka dla Pary Młodej to pomysł, na który warto jest się zdecydować. Taki prezent sprawi, że dzień ten będzie jeszcze bardziej niezapomniany. Przygotowane przez gości atrakcje pozwolą Młodej Parze odprężyć się i poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo. Nowożeńcy z pewnością docenią taki gest ze strony swoich gości.