Wypełnij formularz kontaktowy

Samochód na ślub – jaki wybrać?

Wynajem samochodu na ślub z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Przejazd wymarzonym Porsche, Audi czy BMW, dodatkowo z szoferem, to luksus, na który możemy sobie pozwolić zazwyczaj tylko w dniu ślubu. 😉 

Niestety bardzo często na ostatni moment zostawia się kwestię znalezienia idealnego auta do ślubu. W sezonie ślubnym wynajem auta z dnia na dzień może być trochę problematyczny. Dlatego zanim zdecydujesz się, jakim samochód do ślubu będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszam do przeczytania tego artykułu. 🙂

Czy warto wynająć samochód na ślub?

Czy warto wynająć samochód na ślub? Jeśli tak, to na jaki model się zdecydować? A może jednak wystarczy Twój własny pojazd? 

Z całą pewnością najpewniej będziesz czuł się w swoim własnym samochodzie – nie zawsze jest to jednak optymalny wybór. Bardzo często słyszy się opinie, jakoby na specjalną uroczystość, jaką jest ślub, należało wybrać równie niecodzienny pojazd – a taką możliwość zapewni Ci na przykład wypożyczalnia. Wynajem samochodu wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, których podczas organizacji wesela nie brakuje. 😉

Dlatego myślę, że już przy ustalaniu budżetu na wesele, warto zastanowić się nad tym, czy chcemy tego wyjątkowego dnia postawić na własne auto do ślubu, czy na bardziej nietypowe.

Jaki samochód na ślub wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie będziesz musiał podjąć, będzie zdecydowanie się na typ pojazdu. Samochód ślubny może bowiem stanowić zarówno piękne auto nowoczesne, jak i taki w stylu retro.

Retro samochody do ślubu

Czyli samochody starsze, jednak pod żadnym pozorem gorsze, niż nowoczesne. Wynajem samochodu w stylu retro może okazać się być strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko marzy Ci się uroczystość rodem z filmów z lat osiemdziesiątych, lub jesteś po prostu fanem motoryzacji z ubiegłego stulecia. Odpowiedni wybór samochodu w stylu retro z całą pewnością zaskoczy wszystkich Twoich gości, a przejażdżka nim będzie niczym innym, jak czystą przyjemnością.

Zabytkowe samochody do ślubu

Podobają Ci się zabytkowe auta? Nie zastanawiaj się więc zbyt długo, i już teraz zarezerwuj na dzień ślubu właśnie taki typ pojazdu. Ciężko wymyślić bardziej romantyczną przejażdżkę, niż tą starszym autem, który już od dawna nie jest produkowany. Wypożyczenie samochodu zabytkowego może dla niektórych okazać się być zbyt krzykliwy oraz sztampowy, jednak auta te nadal cieszą się niebywałą popularnością na uroczystościach weselnych. Tak więc jeśli tylko czujesz, że będzie on w Twoim przypadku optymalnym wyborem – to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować!

Nowoczesne samochody do ślubu

Wynajem auta nowoczesnego był prawdopodobnie pierwszą ideą, jaka przyszła Ci do głowy – być może właśnie ta pierwsza myśl okaże się być tą najlepszą? Głównym atutem przy wyborze samochodu nowoczesnego jest jego dostępność – znajdziesz praktycznie każdy model, jaki tylko sobie wymarzysz. Sprawa ta może wyglądać jednak zgoła inaczej w przypadku samochodów retro oraz zabytkowych. Kolejnym wielkim plusem jest wygląd dzisiejszych samochodów – są one po prostu zaprojektowane z myślą o tym, aby prezentowały się jak najlepiej, w wielu kwestiach przewyższając pojazdy starszej daty.

Limuzyna

Długie samochody praktycznie od zawsze kojarzone są z uroczystościami ślubnymi – nic w tym dziwnego, bowiem ich niecodzienny wygląd bardzo łatwo zapada w pamięć każdemu, kto tylko miał okazję wybrać się na przejażdżkę pojazdem tego typu. Dla wielu nowożeńców, idealny samochód na wesele stanowi właśnie limuzyna – i o ile zarówno auta nowoczesne, jak i te starsze, posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, to nadal najbardziej ogromne wrażenie wywołuje właśnie długi samochód.

Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu?

Cena mocno uzależniona jest od czynników takich jak: czas trwania wynajmu, konkretny wybrany model, dodatkowe udogodnienia, oraz oczywiście sam cennik firmy, z której usług zdecydujesz się skorzystać.

Zakłada się, że minimalna kwota, którą wydasz na samochód do ślubu, to 500 zł. Jednak przy aktualnej sytuacji gospodarczej znacznie rozsądniej będzie nastawić się na nieco wyższą kwotę, tak od 1000 zł. Wtedy nie zostaniesz zaskoczony wyższym niż w początkowych założeniach rachunkiem, a i Twoje pole do popisu nie będzie tak mocno ograniczone.

Dekoracja samochodu do ślubu

Wszechstronność ślubnych dekoracji może przyprawić o niemały zawrót głowy: bukiety kwiatów, wianki, metalowe serca… wymieniać można praktycznie w nieskończoność. Nie powiem Ci dokładnie, który typ dekoracji sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, jednak mogę dać Ci kilka porad, które sprawdzają się zawsze:

  • postaw na dekoracje wytrzymałe, które nie uszkodzą się podczas przejażdżki ślubnej
  • akcesoria montuj w taki sposób, aby nie wywołać trwałych śladów na karoserii pojazdu
  • jeśli na dzień Twojej uroczystości przewidywana jest nieprzyjemna pogoda, zrezygnuj z bardziej delikatnych dodatków

Bardzo często jednak ekskluzywne auta prezentują się na tyle dobrze, że wykorzystywane do ich ozdobienia dekoracje można ograniczyć do zupełnego minimum, a zaproszeni przez Ciebie goście i tak będą pozytywnie zaskoczeni.

Auto do ślubu a styl wesela

Raczej nikogo nie powinno zaskoczyć stwierdzenie, że ilu ludzi, tyle opinii. Styl wesela każdego z nas z całą pewnością będzie mocno się od siebie różnił – niektórzy postawią na bardziej tradycyjny charakter uroczystości, by inni mogli rozkoszować się zabawą w nowoczesnym tonie. Pamiętaj o tym, aby styl wynajętego przez Ciebie samochodu dobrze współgrał z wydźwiękiem całej uroczystości w dniu ślubu.

Kto powinien prowadzić auto do ślubu?

Samochód ślubny prowadzić może praktycznie każda osoba, która tylko posiada ważne prawo jazdy. Ze względu jednak na niebywały stres w dniu uroczystości, odradza się powierzenie roli kierowcy Młodej Parze – może bowiem dojść do stłuczki, która z całą pewnością nie odbije się pozytywnie na reszcie dnia. Znacznie rozsądniejszym wyborem będzie, jeśli Para Młoda poprosi o pomoc kogoś ze znajomych, lub też rodziny.

Musisz koniecznie mieć na uwadze fakt, że wiele wypożyczalni samochodów przydziela odgórnie szofera, który będzie kierował pojazdem przez cały czas trwania ceremonii. Ma to na celu ochronić auto przed trafieniem w niepowołane ręce oraz zapobieganie uszkodzeniu pojazdu.

Wynajem aut na ślub – podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy poradnik wyczerpująco odpowiedział na wszystkie Twoje pytania związane z wypożyczeniem samochodu weselnego. Pamiętaj, że najważniejszą zasadą jest zachowanie zdrowego rozsądku oraz skrupulatne zaplanowanie wszystkich ewentualnych sytuacji awaryjnych. Życzę udanej uroczystości!