Wypełnij formularz kontaktowy

Fotobudka na wesele

Fotobudka na wesele – czy warto ją wynająć?

Fotobudka na wesele z pewnością zapewni dobrą zabawę dla wszystkich gości. Koszt wynajęcia fotobudki nie jest wysoki, a świetna zabawa z pewnością jest tego warta. Właściciel sprzętu zapewni nam śmieszne gadżety, dzięki czemu będziemy mieć dużo radości z robienia zdjęć. Fotobudka na wesele to idealna rozrywka dla wszystkich gości weselnych, niezależnie od wieku.

Co to jest fotobudka?

Fotobudka to po prostu urządzenie, które z użyciem samowyzwalacza robi kilka zdjęć. Zazwyczaj jest to od 3 do 4 ujęć. Ilość zdjęć uzależniona jest od rodzaju fotobudki.

Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy raz nacisnąć odpowiedni przycisk, a następnie pozować. Pomiędzy poszczególnymi klatkami mamy kilka sekund na zmianę stylizacji. Jest to czas wystarczający na zmianę kapelusza, peruki lub maski. Super gadżety są świetnym urozmaiceniem zdjęć, ale oczywiście nie ma obowiązku używania ich.

Wydrukowane zdjęcia goście mogą zabrać na pamiątkę. Przeważnie jednak są one drukowane w dwóch egzemplarzach, dzięki czemu jeden jest wklejany do książki pary młodej. Księgę gości nowożeńcy zabierają na pamiątkę wesela. Jest to świetny moment na utrwalenie wspomnień.

Przeważnie wraz z wynajęciem maszyny do zdjęć przysługuje nam opieka animatora. Taka osoba jest szczególnie istotna, gdy zdjęcia podczas imprezy będą sobie robić dzieci. Czasem gościom jest po prostu potrzebna pomoc w obsłudze urządzenia.

Rodzaje fotobudek

Fotobudki drewniane – styl retro

Tak wyglądająca fotobudka nie będzie pasowała do każdego miejsca. Wszystko zależy od tego jaki jest styl i motyw przewodni wesela. Drewno kojarzy się z powrotem do natury i taki właśnie styl staje się w ostatnich latach bardzo popularny.

Fotobudka na wesele wykonana z drewna na pewno będzie wyglądać wyjątkowo. Goście na pewno nie przejdą obok niej obojętnie.

Fotolustro

To urządzenie, które łączy w sobie funkcje lustra oraz aparatu fotograficznego. Dzięki niemu można zrobić sobie zdjęcie, a jednocześnie sprawdzić swoją stylizację czy fryzurę. Jest to nowoczesna atrakcja, idealna na imprezę jaką jest wesele.

Fotobudki klasyczne

Są to aktualnie najbardziej popularne maszyny do robienia zdjęć. Różnią się od siebie wielkością i jakością wykonania. To właśnie one najczęściej pojawiają się na imprezie.

Rynek usług zajmujący się wynajmem profesjonalnych fotobudek obejmuje najczęściej właśnie takie maszyny. Każda para młoda chętnie zamówi na swoje wesele fotobudkę, która zapewni gościom animacje w postaci pamiątkowych zdjęć.

Gadżety do fotobudki

Jeśli zdecydujemy się na fotobudkę, warto dowiedzieć się jakie akcesoria otrzymamy razem z nią. Są one bowiem podstawą zabawy, jeśli chodzi o robienie zdjęć. Im więcej ciekawych dodatków, tym więcej atrakcji dla naszych gości. Najpopularniejsze i najbardziej w fotobudce będą wąsy, peruki, kapelusze, tabliczki ze śmiesznymi napisami, okulary i usta.

Ile kosztuje wynajęcie fotobudki na wesele?

Cena wynajmu zależna będzie przede wszystkim od jej rodzaju. Kolejnym czynnikiem będzie czas na jaki chcemy mieć dostępną fotobudkę. Im więcej gości, tym więcej czasu potrzebujemy. Przeważnie będzie to od 2 do 4 godzin. Cena może zależeć też od ilości gadżetów.

Cena fotobudki zależna będzie też od tego ile wydrukowanych zdjęć chcemy otrzymać. Możemy też poprosić, aby była to nielimitowana ilość zdjęć. Wtedy cena będzie znacznie wyższa.

Przeważanie mamy możliwość otrzymania wszystkich zdjęć na pendrive. Wydruki nie są koniecznie w przypadku wszystkich zdjęć.

Temat fotobudki warto dokładnie zgłębić i dobrać ofertę odpowiednią dla swoich potrzeb. Warto jednak, aby taka atrakcja była dostępna na weselu. Ilość zdjęć zależna będzie od wybranej przez nas oferty.

Fotobudka na wesele – czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze oferty warto kierować się ilością zdjęć dostępnych w podstawowym pakiecie. Należy mniej więcej obliczyć ile gości będzie na naszym weselu i ile zdjęć mogą oni sobie zrobić. Nie da się tego przeliczyć, ponieważ niektórzy nie skorzystają wcale, a inni zrobią sobie kilka zdjęć. Warto jednak policzyć po jednym zdjęciu na parę i doliczyć do tego około 20% zapasu. Istotne jest też czy księga gości jest w cenie usługi.

Fotograf ślubny a fotobudka na wesele

Fotobudka to świetny sposób na urozmaicenie fotorelacji z imprezy. Nie zastąpi ona jednak profesjonalnych fotografii, które wykonać może tylko fotograf ślubny. Fotobudka oferuje tylko jeden rodzaj zdjęć, z tym samym tłem i w ograniczonym rozmiarze. Fotograf ślubny wykona niepowtarzalne zdjęcia z ceremonii ślubnej i z zabawy na parkiecie.

Fotobudka czy instax na wesele?

Ciekawym rozwiązaniem jest też instax. Jednak w tym przypadku ktoś musi robić zdjęcia i w jakiś sposób zachęcać gości do pozowania. Zdjęcia również są natychmiast drukowane, ale instax nie przyciąga uwagi tak jak fotobudka, wobec czego trudniej zorganizować wszystkich obecnych i zachęcić do wklejenia zdjęcia do księgi i złożenia podpisu z dedykacją.

Ponadto, nie ma wtedy możliwości skorzystania z gadżetów. Można natomiast wykonywać popularne selfie. Te dwie atrakcje w pewnym sensie są podobne, ale jednak ich organizacja wygląda inaczej. Instax jest zdecydowanie tańszy i łatwiejszy do zorganizowania, ale jednak efekt jest słabszy.

Na ile wynająć fotobudkę na wesele?

Jeśli impreza jest niewielka to może wystarczyć 2-3 godziny. Jednak w przypadku dużej liczby gości zaleca się zarezerwowanie nawet 6 godzin. Wszystko zależy od tego, ile osób zostało zaproszonych na imprezę.

W ofercie fotobudek znajdziemy cennik zależny od ilości godzin. Pamiętajmy, że takie zdjęcia będą stanowić ciekawą animację i goście mogą się dość długo nimi zajmować. Nie warto się śpieszyć. Dobrze, gdy każdy będzie mógł się nacieszyć swoim zdjęciem.

Fotobudka 360 – co to jest?

Fotobudka 360 to najnowsza technologia. Jest to platforma do filmów slow motion. Można z jej pomocą wykonywać boomerangi i wszelkie relacje popularne w mediach społecznościowych W panującej aktualnie erze rolek i relacji, fotobudka 360 to świetne rozwiązanie na wyróżnienie. Pojawienie się z taką atrakcją na pewno zachwyci wszystkich zaproszonych. Będzie to doskonała zabawa.

Wynajem profesjonalnych fotobudek – gdzie załatwić wynajem fotobudki?

Jeśli szukasz wynajmu profesjonalnych fotobudek, możesz skorzystać z usług firm specjalizujących się w wynajmie sprzętu eventowego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „wynajem fotobudek” i wybrać jedną z propozycji. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie przeanalizować ofertę, porównać ceny oraz zwrócić uwagę na opinie innych klientów.

Fotobudka na wesele – podsumowanie

Wynajęcie na kilka godzin budki do robienia zdjęć to z pewnością dobry pomysł na wesele. Jeśli chcemy ograniczyć koszty, możemy zrezygnować z dużej ilości wydruków. Wystarczy nam przecież galeria internetowa. Firmy mają w swojej ofercie różne opcje. Im bardziej popularne miasta, tym więcej znajdziemy opcji na wynajem.