Wypełnij formularz kontaktowy

Sesja ślubna Tatry, Rusinowa Polana

Góry mają w sobie wyjątkową magię. Można po nich chodzić godzinami i rozmawiać bez końca. Sesja ślubna Tatry z pewnością ucieszy wszystkich miłośników górskich szczytów. Można tam znaleźć wiele fantastycznych miejsc i zakątków, które świetnie oddadzą klimaty tych wyjątkowych chwil. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego typu sesji. 

Kiedy zrobić sesję ślubną?

Sesję ślubną można zorganizować w dzień ślubu lub w dowolnie wybranym, późniejszym terminie. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Planując sesję, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość czasu, którą można poświęcić na sesję. Wiadome jest, że wyjeżdżając na zdjęcia w czasie trwania wesela, nie można wygospodarować aż tyle czasu, co w osobny dzień.

W trakcie wesele, młoda para przede wszystkim powinna się dobrze bawić i spędzać czas z gośćmi. Dłuższa zniknięcia w trakcie zabawy nie są mile widziane i mogą pogorszyć atmosferę. Sesja wykonywana w biegu z pewnością nie będzie tak udana i dopracowana, a przecież ma to być pamiątka na całe życie.

Ponadto decydując się na sesję w innym dniu, można wybrać praktycznie dowolną lokalizację. Można nawet pojechać w miejsce oddalone o kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. W dniu ślubu rzecz jasna jest to niemożliwe i zdjęcia można wykonać w możliwie jak najbliższym otoczeniu sali weselnej. 

Argumentami przemawiającymi za zorganizowaniem sesji zdjęciowej w dniu ślubu, jest wygląd pary młodej. Fryzura i makijaż, które zostały wykonane specjalnie na ten najważniejszy dzień. Z pewnością będą bardzo staranne i świetnie zaprezentują się na fotografiach i filmie. Ponadto w takim wypadku, nie trzeba będzie płacić za dodatkowy dzień pracy fotografa

Jesienna sesja ślubna Tatry

Sesja ślubna w Tatrach będzie szczególnie spektakularna w porze jesieni. Wtedy drzewa przybierają najpiękniejsze barwy, połączenie czerwonych dębów, złotych buków oraz zielonego mchu z domieszką miękkich i ciepłych promieni słonecznych z pewnością zagwarantują niepowtarzalny efekt. 

W Polskich górach jesienią jest naprawdę pięknie. Dzika natura i potęga szczytów to połączenie wprost idealne na sesję zdjęciową, która ma uwiecznić najważniejszy dzień w życiu dwóch zakochanych osób. Warto wykorzystać podmuchy jesiennego wiatru, który uniesie welon, a także rozdmucha niesforne kosmyki włosów, w taki sposób, żeby dodać charakteru!

Rusinowa Polana – sesja plenerowa w Tatrach

Bardzo ciekawym miejscem, w którym można wykonać niezapomnianą sesję zdjęciową, jest Rusinowa Polana. Z tego miejsca można podziwiać naprawdę zachwycające widoki na najwyższe szczyty. Dużą zaletą tego pleneru jest także łatwa i szybka trasa, która pokona każdy. 

Na Rusinowej Polanie warto wykonywać zdjęcia przede wszystkim o wschodzie słońca. Efekty takich sesji zachwycą każdego!

Miejsca na sesję ślubną w Tatrach

Oprócz Rusinowej Polany w Tatrach można wyróżnić jeszcze wiele miejsc idealnych na ślubne sesje zdjęciowe. Jedną z propozycji jest Dolina Pięciu Stawów. Warto jednak zaznaczyć, że jest to miejsce przeznaczone dla osób, które mają lepszą kondycję fizyczną i chcą się trochę zmęczyć. Z kolei idealna zdjęcia przy zachodzącym słońcu, można zrobić w Dolinie Chochołowskiej. Piękna, rozległa polana, otoczona łagodnymi górami i urokliwe, drewniane kapliczki z pewnością stworzą niepowtarzalny klimat. 

Miejscem zdecydowanie kultowym jest także Morskie Oko oraz przepiękna dolina – Hala Gąsienicowa. Prawdziwi tatromaniacy, którzy nie boją się wyzwań, mogą zdecydować się na sesję zdjęciową w Krzyżnej, czyli jednej z najwyższych przełęczy tatrzańskich. Idealnym kompromisem dla sesji ślubnych jest Nosal. Szczyt ten jest niewielki i leży u podnóża gór, można na niego dotrzeć bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem, mijając przy okazji wiele wspaniałych widoków np. na Kasprowy Wierch. 

Sesje w plenerze – pomysły na zdjęcia w górach

Sesja ślubna w górach powinna być zaplanowana we właściwy sposób. Warto wcześniej zapoznać się z najciekawszymi miejscami w danej okolicy i przemyśleć, w jaki sposób można je wykorzystać. Dużą popularnością cieszą się m.in. zdjęcia w wodzie, na drewnianych balach, przy wodospadach, na szczytach górskich, na tle zachwycających widoków, czy na zielonych polanach. 

Sesje w górach powinny być przeprowadzone w taki sposób, żeby jak najbardziej zbliżyć się do natury i wydobyć cały potencjał. 

Plener ślubny w górach – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy ślubne sesje zdjęciowe w górach to dobry pomysł. Tymczasem, warto zaznaczyć, że na takie rozwiązanie decydują się nie tylko prawdziwi miłośnicy gór i zdobywcy najwyższych szczytów. Także osoby, którym brakują doświadczenia, ale które chcą mieć piękną pamiątkę. 

Plenery ślubne w górach wiążą się z pięknymi, zapierającymi dech w piersiach widokami, na których tle młoda para będzie się prezentowała niezwykle ciekawie. 

Współpraca kamerzysty i fotografa na wesele

Obecność kamerzysty w tym wyjątkowym momencie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim możemy uwiecznić na nagraniu kulisy sesji, a także przygotować krótkie klipy, albo zwiastuny ślubne, zawierające najważniejsze momenty ślubu, wesela i sesji. Z pewnością dzięki współpracy z kamerzystą można uzyskać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju pamiątkę! Tego typu film urozmaici zarówno teledysk ślubny, jak i dłuższy reportaż. Sesja ślubna w Tatrach to świetny pomysł, na który decyduje się naprawdę wiele par. Wybierając się na szlaki, można dotrzeć do zachwycających miejsc, z których rozciągają się widoki zapierające dech w piersiach. Warto zdecydować się na taki plener ślubny! A przy okazji zobaczyć piękne miejsca w górach. A w Tatrach zdecydowanie nie brakuje takich. 🙂