Wypełnij formularz kontaktowy

Tablica powitalna na wesele

Tablica powitalna na wesele – niezbędna dekoracja?

Przygotowanie przyjęcia weselnego często bywa bardzo pracochłonne. Młoda para chce, żeby najważniejszy dzień w ich życiu był idealny pod każdym względem. Zadbać więc trzeba o właściwe menu, dekoracje oraz szereg szczegółów, które razem tworzą zwartą całość. Jednym z ciekawszych rozwiązań, po które chętnie sięgają przyszli nowożeńcy, jest ozdobna tablica powitalna. To pierwszy element rzucający się w oczy, gdy goście weselni zjawią się na sali, na której odbędzie się przyjęcie. Warto więc zapoznać się z najważniejszymi informacjami i inspiracjami dotyczącego takiej formy dekoracji.

Tablica powitalna na wesele – co to jest?

Tablica powitalna na wesele to bardzo interesujący element dekoracji. Zwykle ustawia się ją przy wejściu do sali. Taki plakat może mieć przeróżne formy. Zwykle, aby dobrze się prezentował, przydaje się specjalna sztaluga na wesele. Jest to element nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także bardzo praktyczny i dostarczający gościom najważniejszych informacji dotyczących wesela. 

Tablice prezentują się bardzo atrakcyjnie i dodatkowo pozwalają w miły sposób przywitać przybyłych gości. W ostatnich latach są naprawdę popularne i praktycznie wszystkie młode pary decydują się na ich wykorzystanie. 

Tablica przy wejściu powinna nawiązywać stylem do aranżacji całego wesela i wszystkich innych elementów, które zostały wykorzystane. Takich jak np. winietki na stołach czy plany rozsadzenia gości. To, jak dokładnie będzie się prezentowała tablica powitalna, jest zależne od osobistych preferencji młodej pary. Popularny wzór zawiera m.in. imiona młodych oraz jedno zdanie lub hasło skierowane do gości na przywitanie. Bardziej spersonalizowane projekty tablic dodatkowo zawierają szczegółowe informacje na temat przebiegu wesela, a także rozpiskę planu przyjęcia. 

Tablica powitalna na wesele – rodzaje 

Przyszli nowożeńcy mogą zdecydować się na jedną z wielu proponowanych tablic powitalnych na wesele. Mogą one być utrzymane w bardzo różnych stylach. Zależnie od tego jaki jest główny zamysł całego wesela. 

Tablica powitalna glamour

Tablice w stylu glamour, świetnie się sprawdzą na eleganckich i wystawnych przyjęciach weselnych. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na modele minimalistyczne, umieszczone na drewnianej lub pozłacanej sztaludze. Do stylu glamour dobrze pasują barwy złote, butelkowa zieleń, granat czy też bordo. Projekt należy dopasować do ogólnej kolorystyki wesela. 

Kolejnym elementem, który z pewnością można przemycić na tablicach weselnych w stylu glamour są: np. kwiaty, geometryczne wzory czy delikatne motywy np. kropkowane. Ponadto informacje na plakacie powinny być napisane ozdobną czcionką. 

Tablica powitalna rustykalna

Kolejnym stylem, który jest często wykorzystywany na weselach, jest styl rustykalny. Takie tablice zwykle są drewniane i wypisane złotą lub czarną czcionką. Prezentują się one naprawdę pięknie i już od samego wejścia roztaczają wyjątkowy klimat. Tablice w stylu rustykalnym bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu z żywą roślinnością np. bluszczem. 

Tablica powitalna boho

W ostatnich sezonach na weselach bezsprzecznie króluje styl boho. Jest on niezwykle klimatyczny i urokliwy. Takie plakaty z napisami ustawiane przy drzwiach, zwykle utrzymane są w jasnych, pastelowych odcieniach i udekorowane są kwiecistym nadrukiem. Na tablicach powitalnych w stylu boho można też umieścić romantyczne zdjęcie pary młodej i opatrzyć je krótkim podpisem. Mile widziane są także drewniane ramki i inne tego typu dodatki. 

Gdzie ustawić tablicę powitalną na wesele?

Tablice powitalna jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie przywitać gości przybyłych na przyjęcie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie ich właśnie nieopodal wejścia. Dokładne miejsce ich przeznaczenia jest jednak zależne m.in. od charakterystyki danej sali oraz od pozostałych dekoracji. 

Dobrym miejscem na tablicę jest ogród obok sali weselnej. Szczególnie kiedy pogoda jest piękna, można bez obawy umieścić ją w takim miejscu. Jeżeli w lokalu jest jedna sala, plakat powitalny może się znajdować przy głównym wejściu. Obok rozpiski dotyczącej usadzenia gości przy stolikach. Jeśli jednak sala, na której odbywa się wesele znajduje się np. na piętrze i nie jest to jedyna sala w lokalu, dobrym rozwiązaniem może być ustawienie tablicy przy schodach. 

Czy warto mieć tablicę powitalną? 

Jak najbardziej warto zdecydować się na wykorzystanie tablicy powitalnej na swoim weselu. Trzeba jednak pamiętać, aby była ona spójną ze stylem przyjęcia oraz aby wszystkie elementy do siebie idealnie pasowały. 

Tablice można kupić w różnych kształtach, kolorach i konfiguracjach. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Dlatego z pewnością każdy bez problemu dopasuje dany model do reszty elementów na swoim weselu. Ciekawym pomysłem jest także samodzielne wykonanie takiego plakatu. 

Tablica powitalna to bardzo miła niespodzianka dla gości weselnych. Z pewnością widząc takie przywitanie ich pierwsze wrażenie będzie niezwykle pozytywne. Po zakończonym przyjęciu, tablicę można sobie zatrzymać na pamiątkę. 

Podsumowując, taka tablica to bardzo ciekawy element dekoracyjny. Mogą się na niej znaleźć najróżniejsze teksty, a także grafika czy zdjęcia przedstawiające nowożeńców. Aby prezentowała się ona idealnie, powinna być dopasowana do stylu całego wesela i dobrze przemyślana. Tablice, winietki i plakaty z planami stołów przygotowane zgodnie z jednym stylem to świetne rozwiązanie, które pozwoli na osiągnięcie naprawdę interesującego efektu.