Wypełnij formularz kontaktowy

Targi ślubne – czy warto się na nie wybrać?

Przed wami jeden z najważniejszych dni Waszego życia! W planach ślub i wesele, zaczynacie poszukiwania lokalu, kompletujecie listę gości i zastanawiacie się nad wyborem sukni oraz garnituru. Rosnący spis spraw do załatwienia zaczyna was przyprawiać o ból głowy i obawę, że nie zdążycie załatwić wszystkiego na czas? Nie czekajcie dłużej! Wybierzcie się na targi ślubne!

Na czym polegają targi ślubne?

Targi ślubne to wydarzenie skupiające w jednym miejscu dziesiątki przedstawicieli usług ślubnych. To niepowtarzalna okazja dla wystawców by zaprezentować swoje produkty lub usługi szerokiemu gronu potencjalnych klientów. Dla narzeczonych natomiast – pomoc w organizacji ślubu, przez możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami czy konsultacje swoich pomysłów ze specjalistami.

Targi ślubne – jak się przygotować?

Zanim wybierzecie się na targi ślubne, sprawdźcie harmonogram interesującej was imprezy. Wybierzcie stoiska lub sekcje z ofertą produktów, które najbardziej was interesują np. dekoracje sali czy zaproszenia weselne by spędzić w nich największą ilość czasu.

Sprawdźcie również wydarzenia towarzyszące. Niektóre targi ślubne oferują tematyczne warsztaty kreatywne czy pokazy tańca czy mody ślubnej. Organizowane są również konkursy dla uczestników, w których można wygrać zniżki lub vouchery.

W programie targów ślubnych często znajduje się informacja, o konieczności rezerwacji miejsc. Skontaktujcie się wcześniej z organizatorami i upewnijcie, że będziecie mogli wziąć udział w interesujących was wydarzeniach towarzyszących. Pozwoli wam to uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki na miejscu.

Wesele to impreza nie tylko dla narzeczonych, ale również dla ich bliskich oraz przyjaciół. Zabierzcie ich ze sobą na targi, pomogą wam zebrać najważniejsze informacje o ofertach, które następnie będziecie mogli wspólnie przeanalizować i wybrać te najbardziej korzystne.

Czy na targach ślubnych jest taniej?

Koszty związane z organizacją ślubu potrafią przyprawić o ból głowy… Podczas targów ślubnych wielu wystawców oferuje potencjalnym klientom rabaty, zniżki oraz konkursy z cennymi nagrodami. Często też proponują gratis do usług, pod warunkiem złożenia zamówienia w czasie trwania imprezy. Nic nie cieszy bardziej, niż prezent lub zaoszczędzone pieniądze 😉

Czy na targach ślubnych można coś kupić?

Targi ślubne to impreza stworzona głównie w celu zaprezentowania usług oraz produktów niezbędnych do organizacji ślubu. Choć u niektórych z wystawców istnieje możliwość kupna produktów (np. pojedyncze dekoracje czy zaproszenia), większość ofert jest personalizowana i wymaga większej ilości czasu na realizację. Podczas wydarzenia możecie natomiast złożyć zamówienie z obowiązkiem zapłaty zaliczki, często z korzystną zniżką.

Co można zobaczyć na targach ślubnych?

Targi ślubne gromadzą w jednym miejscu przedstawicieli wystawców niemal każdej branży związanej z organizacją ślubu. Począwszy od salonów mody mody ślubnej, przez hotele i restauracje, aż po jubilerów, salony wypożyczające samochody do ślubu a nawet salony fryzjerskie. Filmowców czy fotografów, takich jak Zuza Malina, która odpowiada za zdjęcia umieszczone w tym artykule, również nie zabraknie.

Podczas imprezy obejrzycie najmodniejsze suknie ślubne oraz garnitury, dobierzecie obrączki oraz dekoracje, zamówicie personalizowane zaproszenia. Wybierzecie prezenty w ramach podziękowania za udział dla waszych bliskich i przyjaciół, stworzycie listę miejsc w których chcielibyście urządzić wesele, a także zapoznacie się z szerokim wachlarzem usług dodatkowych.

Gdzie są największe targi ślubne w Polsce?

Niemal każde duże miasto w Polsce organizuje targi ślubne. Dużą popularnością cieszy się impreza Warsaw Wedding Days, uznawana za największą oraz najbardziej wpływową. Na uwagę zasługują również wydarzenia w Krakowie oraz Poznaniu, organizowane od wielu lat i odwiedzane przez stale rosnącą liczbę narzeczonych.

Wybierając się na targi ślubne warto wybrać nie tylko największe wydarzenie, ale również to odbywające się w rozsądnej odległości od miejsca, gdzie ma się odbyć wasz ślub i wesele. Wielu wystawców oferuje swoje usługi w ograniczonym obszarze, nie wszyscy dysponują ogólnopolskim zasięgiem.

Targi ślubne – plusy i minusy

Pierwszym plusem targów ślubnych jest możliwość zapoznania się z szerokim wachlarzem produktów i usług niezbędnych by zorganizować ślub i wesele. Często narzeczonych zaskakuje oferta, o jakiej nigdy wcześniej nie słyszeli – np. możliwość personalizacji wybranych produktów. Na żywo wiele przedmiotów wygląda zupełnie inaczej niż w oknie przeglądarki, a targi ślubne dają wam niepowtarzalną okazję by dokładnie przyjrzeć się produktom.

Targi to również okazja by skonfrontować swoje pomysły z doświadczeniem przedstawicieli oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Weźcie ze sobą plan by pokazać gdzie i jak chcecie urządzić ślub i wesele. Specjaliści pomogą wam uporać się z trudnościami proponując często rozwiązanie, które nigdy nie przyszłoby wam do głowy np. nietypowe ustawienie stołów czy jednodniowy wynajem zadaszenia na wypadek deszczu, w dniu ślubu pod gołym niebem.

Kolejną zaletą są towarzyszące targom pokazy i warsztaty. Narzeczeni będą mogli spróbować postawić pierwsze taneczne kroki pod okiem instruktorów czy nauczyć się własnoręcznego tworzenia prostych dekoracji. Dajcie się zainspirować i zaplanujcie niepowtarzalny ślub swoich marzeń.

Warto pamiętać o tym, że podczas targów organizowane są również konkursy. To niepowtarzalna okazja by wygrać wartościowe nagrody czy wysokie zniżki. Zwykle by wziąć w nich udział, wystarczy zostawić na stoisku swoje kontaktowe dane.

Największe targi ślubne zrzeszają setki przedstawicieli oraz tysiące odwiedzających. Wokół wydarzenia powstaje tłok komunikacyjny i ciężko znaleść miejsce parkingowe. Również wewnątrz może panować ścisk oraz hałas. To jednak niewielka cena, za ogrom informacji jakich dostarczą wam targi ślubne. Wszelkie niewygody wynagrodzą wam ciekawe imprezy towarzyszące, pokazy oraz konkursy 😉