Wypełnij formularz kontaktowy

Naturalne wesele w Impresji w Zabrzu

Naturalne wesele – czym się charakteryzuje?

Najważniejszy dzień w życiu każdego dorosłego człowieka wymaga pieczołowicie opracowanego i zrealizowanego planu. Tutaj nie ma miejsca na błędy, a każdy detal i element wystroju musi prezentować się perfekcyjnie. 

Jednak czy zawsze wszystko musi być takie idealne? Od kilku lat utrwala się trend na organizację naturalnych wesel. Największą popularnością w 2022 roku będą cieszyć się wesela w stylu: boho oraz rustykalnym. Oto krótki poradnik, jak takie wesele przygotować.

Naturalne wesele – sale weselne

Naturalne wesele jest w swoim założeniu bardzo luźne i swobodne. Ważne, aby lokal weselny nie był architektonicznie sprzeczny z wybranym stylem i miał odpowiednie otoczenie. Najlepszym wyborem jest lokal z salą i przylegającym do niej odpowiednio zagospodarowanym oraz urządzonym terenem zielonym.

Jeśli nie dysponujesz odpowiednim lokalem na organizację naturalnego wesela, ratunkiem będzie dobrze dobrany wystrój sali weselnej. Na przykład przy pomocy koronek, juty, plastrów surowego drewna, gałązek i dużej ilości kwiatów.

Jaki styl pasuje do naturalnego wesela?

Macie różne możliwości. Elastyczność stylu boho sprawia, że właściwie każda sala weselna wykończona odpowiednimi dekoracjami będzie odpowiednia.

Świece, kwiaty w słojach, kolorowe lniane lub jutowe wstążki oraz kolorowe światła zapewnią odpowiedni efekt. Wprowadzenie stylu boho, jako motywu przewodniego wesela pozwala nawet na zorganizowanie przyjęcia pod gołym niebem. Jednak w naszej strefie klimatycznej może to być dosyć karkołomne przedsięwzięcie. Dlatego sala weselna jest warunkiem koniecznym, choćby jako zabezpieczenie na wypadek złej pogody.

Styl rustykalny to sielskie życie, silne związki z naturą oraz naturalne materiały. Przede wszystkim drewno w nieprzetworzonej, surowej postaci. Generalnie jest to styl wiejski. Dlatego też lokalu na wesele w stylu rustykalnym nie szukaj w mieście. Idealną salą na wesele w stylu rustykalnym będzie stodoła, drewniany dworek lub góralska chata. Inną opcją jest namiot umożliwiający bliższy kontakt z naturą. Nie jest to jednak odpowiednie rozwiązanie na każdą porę roku.

Naturalne wesele – dekoracje

Organizując wesele w stylu naturalnym, swoje pierwsze kroki skieruj… na babciny strych. Jest to nieprzebrana skarbnica najróżniejszych bibelotów, czekających na drugie życie. Z powodzeniem możesz wykorzystać znalezione tam skarby. Stare ramki na zdjęcia, wiklinowe kosze, kufry, misy i najprzeróżniejsze inne przedmioty. 

Dekoracje ślubne z odzysku to same plusy. Na naturalnym weselu będziecie mieć piękne i naturalne dekoracje ślubne. Dacie starym przedmiotom nowe znaczenie i nowe życie. Posprzątacie babci i dziadkowi strych, co i tak mieliście zrobić już dawno. 🙂

Jeżeli nie mamy dostępu do starego strychu i pamiątkami, nic nie szkodzi. W branży istnieje wiele firm, dla których dostarczenie i odpowiednie wyeksponowanie naturalnych dekoracji nie będzie problemem.

Spacer na targ staroci będzie również dobrym pomysłem. Możecie poszukać używanych rzeczy na różnych stronach z ogłoszeniami w Internecie lub na Facebooku. Opcji jest wiele. 🙂

Sesja narzeczeńska w naturalnym stylu

Sesja narzeczeńska organizowana jest, kiedy do ślubu pozostało jeszcze kilka miesięcy. To sesja, na której nie wykonuje się zdjęć w białej sukni i garniturze. Obowiązuje na niej luźny strój, bo to nie strój, jest wtedy najważniejszy.

To okazja, aby przyzwyczaić się do pracy z fotografem oraz filmowcem. Zdjęcia lub filmy nie powinny być reżyserowane, mają pokazywać uczucie między Wami. Naturalność może podkreślić wybór odpowiedniego miejsca na sesję. Odpowiednim będzie las czy łąka, ale może być to po prostu Wasz dom. Najważniejsze, byście czuli się swobodnie i naturalnie.

Zdjęcia z takiej sesji możecie wykorzystać do stworzenia zaproszeń ślubnych.

Wesele w stylu rustykalnym

Przez ostatnich kilka lat najpopularniejszym w Polsce jest styl rustykalny. Świeże kwiaty, naturalne materiały, w tym drewno. To główne atrybuty tego stylu tworzące dekoracje ślubne. Dekoracja sali opiera się na własnoręcznie wykonanych dodatkach i sprawiać ma wrażenie troszeczkę niedokończonej. Mile widziane są dodatki w postaci starych słoików, lamp naftowych, kołowrotków i innych tego typu staroci.

Kolorami dominującymi w wystroju w stylu rustykalnym są biel, brąz oraz zieleń. Do wystroju sali często wykorzystuje się wianki i polne kwiaty. W roli sali weselnej z powodzeniem sprawdzi się szopa lub stodoła. A tych na polskiej wsi nie brakuje.

Biżuteria w tym stylu raczej nie występuje, chyba że jako skromny, niewielki dodatek. Wystarczą subtelne kolczyki lub opaska z kryształków. Jako fryzurę można wybrać warkocz, loki lub fale. Luźne upięcie też nie będzie błędem.

Wesele w stylu boho 

Jak już wiesz, styl boho nawiązuje do środowisk artystycznych. Ich celem było łamanie stereotypów i poszerzanie horyzontów. Charakterystycznymi elementami stylu boho są pióra, zamsz, dżins i falbany. Mile widziane są frędzle, koronki i gipiury.

Wystrój sali uzupełniają łapaczy snów oraz ręcznie robione dekoracje ślubne w żywych kolorach. Niezbędnym elementem są kwiaty. Zarówno żywe, jak i suszone. Lokal, w którym organizowane jest naturalne wesele w stylu boho musi znajdować się w naturalnym otoczeniu.

Na fryzurę w stylu boho świetnie nadaje się asymetryczny warkocz. Reszta włosów może zostać ułożona w delikatne fale. Biżuteria to wielobarwne ozdoby ze sztucznych materiałów lub duże ozdoby ze złota bądź też srebra.

Naturalne wesele – plener ślubny

Polska to piękny kraj, to nie ulega wątpliwości. Znalezienie odpowiedniego miejsca na sesję fotograficzną w naturalnym stylu to w zasadzie żaden problem. Za odpowiednią miejscówkę posłuży z powodzeniem skwerek między blokami. Dla bardziej wymagających do dyspozycji zostają pola, lasy, rzeki, zbiorniki wodne, wodospady, góry, jaskinie itp. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tutaj jedynie wyobraźnia.

Każda sesja plenerowa, której celem jest młoda i szczęśliwa para, to przepis na sukces. Aby zdjęcia ślubne były doskonałe, wystarczy trochę luzu i spontaniczności. Atmosfera, otoczenie i dobry fotograf zrobią swoje. Nie bójmy się zdjęć wykonywanych z zaskoczenia. Jest to czasami zamierzone działanie filmowca lub fotografa chcącego uwiecznić emocje tego dnia.

Lokalizacje najczęściej wybierane na plener ślubny w Polsce

Oto przykładowa lista lokalizacji odpowiednich do zorganizowania pleneru ślubnego w stylu naturalnym:

  • Siedlisko Malcanów. Dużo zieleni i piękny dworek.
  • Plaża Ciszyca nad Wisłą. Rezerwat przyrody Wysp Świderskich.
  • Góra Miedzianka. Żartobliwie zwana świętokrzyskim Giewontem.
  • Rusinowa Polana. Łatwo dostępne miejsce w Wysokich Tatrach.

To tylko kilka propozycji. Sami doskonale wiecie, że magicznych miejsc w Polsce nie brakuje. Czasami lepiej wysilić się na oryginalność i zorganizować sesję w miejscu nikomu nieznanym. Takie zdjęcia ślubne mają nieocenioną wartość.

Naturalny film ślubny 

Nawet w dobie komputerów i Internetu ludzie nie uciekają od potrzeby dokumentowania swoich najszczęśliwszych chwil. Nie ważne, czy będzie to przedślubna sesja narzeczeńska, czy zdjęcie ślubne. Każdy z nas chce mieć pamiątkę. Dziwnym zbiegiem okoliczności ostatni element ślubu jest pierwszym, po który sięgamy dla przypomnienia.

Naturalny film ślubny – czym się charakteryzuje?

Naturalny film ślubny powinien być spójny z konwencją wesela naturalnego. Jeżeli wesele zorganizowane zostało w stylu boho, to film powinien takie kryteria spełniać. Odpowiednio wybrany filmowiec dopasuje styl teledysku ślubnego do Was i stylu wesela, który wybraliście.

W dużym skrócie naturalny film ślubny oddawać ma atmosferę i emocje Młodej Pary, za tło mając – weselny wystrój. Ważną rzeczą jest, aby film taki był jak najbardziej spontaniczny. Wyreżyserowane sceny raczej nie będą oddawały nastroju i emocji młodej pary. Założeniem stylu naturalnego jest właśnie naturalność i do niej należy dążyć, biorąc udział w takim przedsięwzięciu. Niezależnie, po której stronie obiektywu się znajdujesz.